IT Project Manager

REF365G

department
Project Management
Full-time

Az állás leírása

Milyen feladatokra számíthatsz?

    IT Projektvezetőként a feladat egyedi tervezésű üzleti alkalmazások fejlesztésének irányítása, a legújabb technológiák széles skálájának használatával. Magyarországon egyedülállóan nagy, kiemelt állami rendszerek kialakítását támogató (belső és alvállalkozói) projektcsapatokkal kell együtt dolgozni.

    • Folyamatos kapcsolattartás ügyféllel, stakeholderekkel és (belső vagy alvállalkozói) fejlesztői csapatok tagjaival
    • Alvállalkozókkal való tárgyalások levezetése IT szakmai érvek mentén
    • Párhuzamos projektek koordinálása, összehangolása
    • A projektben megjelenő szakmai domain terület és fejlesztett rendszer magas szintű üzleti ismerete és átlátása
    • Teljes SDLC folyamat betartása a fejlesztő csapattal és ügyféllel együttműködve, kapcsolódó módszertani változásokról javaslattétel adása
    • A projekt leszállítás, eredménytermék átvétele, szükség esetén részletes átvétel megtervezése és levezetése
    • Release-ek tervezése / ütemezése és összehangolása
    • Státuszegyeztetések szervezése, lebonyolítása, szakmai vezetése
    • Projekt csapatok munkájának folyamatos nyomon követése, riportok készítése, projekt státuszok tartása menedzsment felé
    • Issue-k, riskek azonosítása és kezelése
    • Erőforrás tervezése, hiányok kimutatása és eszkalációja

    Képzettség

    Elvárások

    Szakmai elvárások:

    • IT végzettség vagy annak megfelelő szakmai tapasztalat
    • Legalább 3 év a szoftverfejlesztési projektvezetési tapasztalat
    • Hatékony együttműködési képesség rendszerszervezőkkel, tradicionális és agilis fejlesztő csapatokkal az egyedi fejlesztésű megoldás szállítása érdekében
    • Tradicionális projektmenedzsmenti és agilis módszertanok gyakorlati ismerete
    • Projekt menedzsment és Dokumentációs eszközök magabiztos ismerete: Jira, Confluence , MS Project , Microsoft Office eszköztár
    • A következő technológiák többségének IT PM szintű ismerete
      • JAVA, Oracle, XML, JSON, SQL
      • Integrációs megoldások (HTTP REST, SOAP, JMS)
      • GIT

    Személyiségre vonatkozó elvárások:

    • Kiváló írásbeli és szóbeli kommunikációs készség magyarul.
    • Kiváló problémamegoldó képesség, remek interperszonális kommunikáció.
    • Különálló, elosztott csapatok irányításának képessége
    • Strukturált, analitikus tervezési készség
    • Eredményorientált üzleti gondolkodás
    • Proaktív problémamegoldó készség
    • Csapatjátékos attitűd
    • Kiegyensúlyozott ügyfélközpontú kommunikáció

    Előny:

    • Több éves rendszerszervezői, fejlesztői vagy architect-i tapasztalat
    • Specializált projekt leszállításokban tapasztalat (hardware létesítés, migrációs projektek vagy integrált, több rendszert átfogó projektek)
    • Felhő alapú technológiák ismerete
    • Enterprise architect vagy más modellező eszközök ismerete
    • Google Suit eszköztár ismerete és napi szintű használata
    • Kiváló írásbeli és szóbeli kommunikációs készség angolul
    • Vezetői és kommunikációs készségek, amelyek növelik a projektcsapatbeli bizalmat és tiszteletet

    További információk

    Amit kínálunk

    • Üzletileg kritikus, magas rendelkezésre állású IT rendszerek fejlesztésében részvétel
    • Komplex, felelősségteljes munka a rendszerek fejlesztésében
    • Külső és belső szakmai képzéseken, konferenciákon való részvétel
    • Dinamikus, szakmailag tapasztalt, széles látókörű kollégák
    • Rugalmas, családbarát munkakörnyezet és munkarend
    • Jól megközelíthető, felszerelt modern iroda
    • Korszerű munkaeszközök
    • Versenyképes bérezés és kiegészítő kényelmi szolgáltatások